Інформація для батьків

Психолого – медико – педагогічна консультація допомагає у вирішенні таких питань:

• попередження відхилень у розвитку дітей;

• вибір індивідуального освітнього маршруту;

• переборюванні труднощів у навчанні;

• рішення проблем особистого розвитку.

Діагностичне обстеження дитини в психолого – медико – педагогічній консультації здійснюється консультантами на спеціальному засіданні за участю представника обласної ПМПК при обов’язковій присутності дитини та батьків (або осіб, які їх замінюють) при наявності таких документів:

• заповненої Картки стану здоров’я і розвитку дитини (повний опис медичних висновків);

• витягу з історії розвитку дитини (медична картка дитини);

• попереднього витягу із протоколу діагностичного засідання;

• копії свідоцтва про народження дитини;

• результатів психологічного обстеження та розгорнутої характеристики завіреної печаткою закладу;

• зошитів з рідної мови, математики (якщо дитина навчається), малюнків.

На основі діагностичного обстеження дитини в психолого – медико – педагогічній консультації складається протокол діагностичного засідання та робиться рекомендаційний висновок про характер відхилень у її розвитку та форму організації корекційного навчання , лікування та виховання дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей і психічних можливостей. Висновок видається батькам (або особам, які їх замінюють). На підставі цього документа дитина навчається в межах свого індивідуального навчального плану (вдома, у загальноосвітній школі, у навчально – реабілітаційному центрі, у спец. школі тощо). Остаточне рішення про форму навчання приймають батьки ( або особи, які їх замінюють), після того, як вони усвідомлять для себе її необхідність.

            Висновок ПМПК – документ подвійного значення: з’ясовує рівень розвитку дитини і одночасно є підставою для направлення дитини в спеціальний загальноосвітній навчальний (дошкільний чи шкільний) заклад системи освіти, а при встановленні інвалідності – в заклад соціального захисту (дитячі будинки-інтернати відповідного профілю, реабілітаційні центри). Це законодавчо закріплено в законах України "Про загальну та середню освіту” (ст. 18, п. 6), "Про дошкільну освіту” (ст..32, п. 4). Тому завданням ПМПК є допомога батькам і дітям з психофізичними вадами.

 

Категорії розділу
Для батьків [60]Освітні новини району [248]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0