Дубровицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2
Дубровицької районної державної адміністрації
Рівненської області
м. Дубровиця Дубровицького району
Дубровицька ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 заснована у 1965 році як середня школа. З 1973 по 1986 роки заклад функціонує як Дубровицька середня загальноосвітня трудова політехнічна школа № 2 з виробничим навчанням, з 1986 р. – середня школа №
Директор – Клюйко Валентина Миколаївна, 1960 року народження, освіта вища, закінчила Луцький державний педагогічний інститут (вчитель історії та правознавнавства), загальний стаж педагогічної роботи складає 30 років, на посаді директора закладу з 2002 р
10 класних кімнат, методичний кабінет, комбінована майстерня з трудового навчання, спортивна зала, бібліотека, комп’ютерний клас, у якому є 14 комп’ютерів, працює електронна пошта, Інтернет.
У закладі функціонують мистецька студія (гуртки: сольного співу, «Чарівний пензлик», драматичний гурток, гурток "Берегиня”), літературна студія, клуби (екологічний "Зелена планета”, клуб любителів математики, клуб "Гаряче серце”), гурток комп’ютерної грамотності, спортивні секції.
Організовано роботу методичних підструктур: МО вчителів-словесників, МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу, МО вчителів художньо-естетичного циклу, МО класних керівників, МО вчителів початкових класів, творча група вчителів математики, семінар-практикум вчителів природничих дисциплін, науково-практичний семінар "Вісім кроків до педагогічної майстерності”.
Школа працює над темою: "Реалізація особистісно орієнтованої системи навчання з метою формування творчої особистості вчителя і учня”
Навчально-виховний процес забезпечують 51 учителі, з них 28 мають кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії”, 6 – "спеціаліст І категорії”, 11 – звання "Учитель-методист”, 13 – "Старший учитель”.
Обслуговуючий персонал – 15 чоловік.
2. Основні показники діяльності
Педагогічний колектив Дубровицької ЗОШ I-III ст.№ 2 спрямовує свою діяльність на забезпечення належного рівня організації навчально-виховного процесу та досягнення високої результативності у роботі з обдарованими дітьми.
Так, у 2005-2006 н. р. учні школи посіли I місце у II турі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів за сумою призових місць та III місце у рейтингу ЗНЗ I- III ступенів Дубровицького району за підсумками навчально-виховного процесу. Учениця 11 класу стала переможцем у обласному етапі МАН, два учні стали призерами ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових предметів (біологія – ІІ місце, хімія – ІІ місце).
У 2006-2007 н. р. у II турі Всеукраїнських олімпіад учні завоювали 21 призове місце, і посіли II місце у рейтингу ЗНЗ I- III ступенів за підсумками навчально-виховного процесу в районному, обласному, Всеукраїнських етапах. Учениця 9 класу завоювала III місце у II етапі МАН. Учень 10 класу став переможцем обласного конкурсу читців – декламаторів «Огонь в одежі слова». Два учні були призерами ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових предметів (біологія – І місце, хімія – ІІ місце).
У 2007-2008 н. р. учні школи завоювали 22 призових місць в районних олімпіадах з базових предметів, посіли II місце за сумою призових місць і IV місце у районному рейтингу ЗНЗ I- III ступенів за підсумками навчально-виховного процесу. У 2007 та 2008 н. р. учень Лотушко Володимир два рази поспіль був призером IV туру Всеукраїнської олімпіади з біології, отримав диплом III ступеня. Протягом цього періоду учень був стипендіантом голови Рівненської облдержадміністрації.
У 2008-2009 н. р. учні школи також успішно виступили у II турі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів, завоювали 23 призових місця, посіли I місце в районі за сумою призових місць. У рейтингу ЗНЗ I- III ступенів Дубровицького району за підсумками навчально-виховного процесу ми були третіми. У ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів учень посів ІІ місце (біологія), другий учень – І місце з біології і був учасником IV туру Всеукраїнської олімпіади з біології.
Успішним для Дубровицької ЗОШ I- III ст. №2 став 2009-2010 н. р.
· У 2009 р., школа стала переможцем районного конкурсу і лауреатом обласного конкурсу «Кращий навчальний заклад року» серед міських закладів області. Були нагороджені Почесною грамотою управління освіти і науки облдержадміністрації та грошовою премією.
· У 2009 р. у районному конкурсі-огляді на кращу спортивно - масову роботу посіли III місце.
· У рейтингу загальноосвітніх закладів I-III ст. Дубровицького району за підсумками Всеукраїнських олімпіад у 2009- 2010 н. р. наші учні посіли I місце, а у загальному рейтингу ЗНЗ I- III ступенів за підсумками навчального 2009/2010 н. р. ми були другими.
· У 2010 р. від Міністерства охорони навколишнього середовища отримали Подяку за активну участь у Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел»,
Ø посіли II місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу на зразкову навчально-виховну екологічну стежку,
Ø I місце в обласному конкурсі творчих та літературних творів «Безсмертний подвиг українського народу у номінації «Малюнок»,
Ø I місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Рятувальник – професія героїчна».
Щороку учні школи є призерами районних олімпіад "Юне обдарування”: 2006 р. – 2 призових місця, 2007 р. – 2 призових місця, 2008 р. – 1 призове місце, 2009 р. – 2 призових місця, 2010 р. – 2 призових місця.
Та районного туру Всеукраїнського конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика: 2006 р. – 4 призових місця; 2007 р. – 5 призових місць; 2008 р. – 2 призових місця; 2009 р. – 2 призових місця; 2010р. – 4 призових місця.
Трудовий колектив Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 нагороджений грамотами відділу освіти Дубровицької райдержадміністрації за:
ü І місце в огляді навчальних закладів по підготовці до нового 2006-2007 н. р.;
ü ІІ місце в огляді навчальних закладів по підготовці до нового 2007-2008 н. р. та поліпшення умов праці та навчання;
ü І місце в огляді навчальних закладів по підготовці до нового 2009-2010 н. р.;
ü ІІІ місце в огляді навчальних закладів по підготовці до нового 2010-2011 н. р.
Щороку Дубровицька ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 є переможцем у районному огляді внутрішкільної методичної роботи. У 2010 р. у районному огляді шкільних навчальних кабінетів кращими були визнані 4 кабінети школи ( світової літератури, хімії, математики, музики); відзначені були 4 кабінети (кабінет суспільних предметів, інформатики, обслуговуючої праці, майстерня технічної праці).