Абітурієнтам

Що важливо знати абітурієнтам

2015 року?

Дворівневі тести ЗНО: особливості проведення

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук надав інформацію про особливості проведення дворівневого тестування випускників шкіл, яке Міносвіти та Український центр оцінювання якості освіти планують впровадити у 2015 році. Він окремо наголосив, що наразі йдеться лише про тести з української мови та літератури і математики. 
На своїй сторінці у Facebook директор УЦОЯО повідомив, що тест із української мови та літератури буде складатись з двох частин: "Базовий" і "Поглиблений рівень".
"Базовий рівень тесту будуть складати всі абітурієнти, незалежно від того, на яку спеціальність вони будуть подавати документи. Також базовий рівень тесту складатимуть всі випускники загальноосвітніх навчальних закладів, як ДПА. З цією метою (для ДПА) у тесті базового рівня будуть визначені завдання лише з української мови", - зазначає Лікарчук. 
Він повідомив, що поглиблений рівень тесту з української мови та літератури складатимуть абітурієнти, які вступатимуть на спеціальності, для яких поглиблений рівень вимагатимуть Правила прийому до конкретного університету. 
"За виконання частини тесту базового рівня абітурієнти отримають два результати : один за 12-бальною шкалою для ДПА, а другий за шкалою 100-200 балів для вступу до університетів. За виконання поглибленого рівня тесту також буде визначатися два результати за шкалою від 100 до 200 балів: за базову частину та за поглиблену. Для тих, хто складатиме тест з української мови та літератури для вступу до університету, в базовій частині буде визначений поріг "склав/не склав", - зазначає директор УЦОЯО. 
"Стосовно тесту з математики, то тут ситуація дещо простіша. Він також складатиметься з базової та поглибленої частини. Його абітурієнти будуть складати так як і двохрівневий тест з української мови та літератури. Оцінюватися буде аналогічно. Але у ньому не буде завдань для ДПА", - пише Лікарчук. 
Також директор Центру оцінювання розповів про орієнтовну технологію складання дворівневих тестів. 
"Під час реєстрації абітурієнт зазначає, якого рівня (базового чи поглибленого) він буде складати тест. У пункті тестування він отримає зошит із тестом відповідного рівня. Для тесту поглибленого рівня буде визначений додатковий час для його складання", - повідомив Ігор Лікарчук. 
Також, за його словами, тестування відбуватиметься не в школах, де навчаються абітурієнти, а в пунктах тестування.

Визначено дати проведення тестів ЗНО у 2015 році

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році відбудеться у червні 2015 року, а загальнообов’язкове тестування випускників шкіл з української мови і літератури у квітні.

Відповідно до календарного плану проведення ЗНО, що затверджений Міністерством освіти і науки, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 3 червня тестом з французької мови та завершиться  26 червня тестуванням з хімії. За цей період, випускники шкіл 2015 року, а також минулих років, які вирішать продовжити здобуття освіти у вищих навчальних закладах, матимуть можливість скласти від одного до трьох з 11 запропонованих тестових предметів.

Загальнообов’язковий тест з української мови і літератури буде проведено 24 квітня. Результати тестування, які одночасно зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи, будуть оголошені до 15 травня.

До 20 травня школи отримають від Українського центру оцінювання якості освіти відомості з результатами державної підсумкової атестації з української мови своїх випускників.

Іншою особливістю проведення ЗНО у 2015 році є виділення окремих днів для проведення тестувань з іноземних мов. Нагадаємо, у попередні роки зовнішнє оцінювання з іноземних мов проводилося в один день, а абітурієнти мали можливість обрати лише один тест з чотирьох іноземних мов.

До 6 квітня абітурієнти отримають запрошення-перепустки для участі у зовнішньому незалежному оцінювання з української мови і літератури, запрошення на інші тестування надійдуть до 20 травня.

Оголошення результатів тестування абітурієнтів, які складатимуть тести ЗНО під час основної сесії відбуватиметься починаючи з 16 червня.

Ті з учасників, хто з об’єктивних причин не матиме можливості скласти тести під час основної сесії тестування, зможуть скласти тести під час додаткової сесії, що відбудеться у період з 9 червня до 9 липня.

Реєстрація абітурієнтів для участі у зовнішньому незалежному оцінювання здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти у період з 5 січня до 20 лютого 2015 року.

Загалом, учасники ЗНО матимуть можливість скласти не більше чотирьох тестів з переліку предметів ЗНО, до якого включено 12 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.

Тести з української мови і літератури, а також математики матимуть два рівня складності.

Календар проведення зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів у 2015 році:

  • українська мова і література - 24 квітня 2015 року (п’ятниця);
  • французька мова – 03 червня 2015 року (середа);
  • німецька мова – 05 червня 2015 року (п’ятниця);
  • іспанська мова – 08 червня 2015 року (понеділок);
  • англійська мова – 10 червня 2015 року (середа);
  • математика – 12 червня 2015 року (п’ятниця);
  • російська мова – 15 червня 2015 року (понеділок);
  • біологія – 17 червня 2015 року (середа);
  • історія України – 19 червня 2015 року (п’ятниця);
  • фізика – 22 червня 2015 року (понеділок);
  • географія – 24 червня 2015 року (середа);
  • хімія – 26 червня 2015 року (п’ятниця).

Пробне ЗНО 2015 року

Проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється регіональними центрами оцінювання якості освіти.

Головна мета проведення пробного тестування – відтворення умов та технології проведенняЗНО для психологічної підготовки майбутніх абітурієнтів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Оскільки метою ПЗНО є ознайомлення майбутніх абітурієнтів з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, воно буде проведено з дотриманням процедур і технології проведення ЗНО в 2015 році.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проводиться тільки для зареєстрованих на нього осіб. Реєстрація на пробне ЗНО 2015 року триватиме з 1 листопада до 15 грудня 2014 року.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проводиться на платній основі. Вартість пробного ЗНО з одного предмета в усіх регіонах складає 89 грн.

Реєстрація на пробне незалежне оцінювання здійснюється тільки в он-лайн режимі на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (вибір регіонального центру залежить від місця проживання учасника, посилання на регіональні центри див. нижче).

Графік проведення пробного тестування:

  • 21 березня 2015 року - українська мова і (тест у 2015 році складатимуть усі випускники шкіл, а його результати одночасно враховуватимуться як державна підсумкова атестація);
  • 28 березня 2015 року – історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, російська мова, французька мова.

Запрошення на пробне тестування, в якому буде вказано інформацію про пункт та час проведення тестування, учасники ПЗНО зможуть роздрукувати з власної персональної сторінки після 3 березня 2015 року.

Дворівневі тести з української мови і літератури, математики:

Українським центром оцінювання якості освіти розпочато впровадження тестів ЗНО двох рівнів складності. У 2015 році завдання двох рівнів складності будуть мати два тести: з української мови і літератури, а також математики.

Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначено Правилами прийому до кожного вищого навчального закладу.

Відповідно під час проведення пробного ЗНО абітурієнти матимуть можливість обрати один з рівнів складності вищезгаданих тестів: базовий або поглиблений.

Допуск на пункти пробного тестування здійснюватиметься при наявності:

  • квитанції про сплату вартості послуг за проведення пробного тестування;
  • запрошення (реєстраційної картки);
  • паспорта (або свідоцтва про народження).

Визначення результатів пробного тестування:

Після виконання тестових робіт усім учасникам пробного зовнішнього незалежного оцінювання буде видано інформаційний бюлетень із відповідями на тестові завдання та схемами підрахунку тестових балів.

Для визначення результату за шкалою 100-200 балів необхідно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на інформаційній сторінці "Особистий кабінет учасника пробного ЗНО".

Увага! Результати ПЗНО не використовуються для оцінювання навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти.

Категорії розділу
Для батьків [60]Освітні новини району [248]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0